Polo z nadrukiem, polary reklamowe i czapki reklamowe


polary reklamoweStare powiedzenie mówi, że "reklama jest dźwignią handlu". W dzisiejszych czasach sprawnie przeprowadzona kampania markegingowa decyduje o sukcesie promowanego produktu bądź usługi na rynku. Bez niej bardzo trudne (a w niektórych branżach wręcz niewykonalne) jest zwrócenie uwagi potencjalnego klienta na swoje przedsięwzięcie. W dobie łatwego dostępu do środków masowego przekazu, takich jak radio, telewizja i internet, promocja własnego produktu wydaje się zadaniem dziecinnie prostym. Wystarczy zrobić baner i powstawiać na umożliwiające to strony.

Wbrew pozorom skuteczne rozreklamowanie produktu nie jest takie łatwe, ponieważ nawet najnowocześniejszy środek przekazu na niewiele się zda, jeśli reklama będzie pozbawiona pomysłu, nieatrakcyjna dla odbiorcy. Co więcej, nawet jeśli będzie ona wykonana z polotem, ale jednocześnie zbyt nachalna (przykładem mogą tu być reklamy wyskakujące w dodatkowych okienkach podczas przeglądania witryn internetowych), to może po prostu odbiorcę zirytować, odrzucić. Skuteczną formą mogą być wszelkiego rodzaju ubrania z firmowymi nadrukami. Spotykamy się z nimi na co dzień, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Chodzi nie tylko o koszulki z firmowymi logo producenta, ale również coraz popularniejsze (szczególnie wśród młodzieży) ubrania z kolorowymi nadrukami przedstawiającymi bohaterów ulubionych filmów czy też okładki najnowszych płyt kapel muzycznych. Odzież tego typu w nienachalny sposób przyciąga wzrok. Poza tym jest również praktyczna - znajdziemy wśród niej zwykłe koszulki, jak i koszulki polo z nadrukiem, ciepłe polary reklamowe, a nawet czapki reklamowe i kurtki. Co więcej - tego typu ubrania często są wykonane z materiałów o bardzo dobrej jakości, a zawarte na nich nadruki odporne na spranie.

W sieci bądź większych miastach bez trudu można obecnie znaleźć firmy zajmujące się produkcją tego typu odzieży. Dysponują one specjalnymi maszynami, dzięki którym na pozbawione nadruków ubranie, metodą sitodruku, nanosi się wybraną przez zamawiającego grafikę. Metoda sitodruku pozwala na wykonywanie trwałych, odpornych na spranie, nadruków dowolnej wielkości. Pozwala również na opatrzenie grafiką dowolnego fragmentu odzieży (przykładowo przedniej i tylnej strony koszulki). Wszystko zależy od preferencji zamawiającego oraz wielkości funduszy, jakie może on przeznaczyć na ten cel. Oczywiście, im większa grafika, tym cena wykonania ubrania reklamowego jest wyższa. Z drugiej strony - przy większej ilości zamawianych sztuk z reguły można liczyć na upusty w cenie. Hasła i grafiki można zawierać nie tylko na ubraniach - spotkać je można chociażby na popularnych smyczach do telefonów czy pendrive'ów, czy też na samych pendrive'ach. Zdarza się, że odzież można pozyskać zupełnie za darmo. Często jest ona rozdawana jako gadżety-prezenty na rozmaitych sympozjach i szkoleniach. Jest to bardzo dobry sposób na rozpromowanie swojej działalności, nawet lepszy od promocji internetowej czy telewizyjnej.